Наш першокласник

Рекомендації для батьків

 

Зовсім скоро ваша дитина переступить поріг школи. Це важливий момент для майбутнього школяра та всієї родини. Розповіді від співрозмовників, який важливий і важкий перший клас, часто тривожать батьків. Дійсно, важливо створити в сім’ї умови, які не тільки підготують дитину до навчання, але й дозволять почувати себе комфортно в школі. Цьому можуть сприяти батьки. В більшій мірі це відповідальність батьків. Рекомендації допоможуть дітям та дорослим легше адаптуватись до нових умов життя.

 

Допоможіть своїй дитині не губитись

 

Переконайтесь, що ваша дитина пам’ятає своє повне ім’я, домашню адресу, номер телефону, імена батьків. Це допоможе їй в незнайомій ситуації.

 

Діліться з дитиною  щасливими моментами свого минулого шкільного життя

 

Початок шкільного життя – випробування для маленької людини. Цей момент легше пережити тим дітям у яких закладене тепле відношення до школи. Передивляйтесь разом зі своїм чадом сімейний фотоархів, таке заняття корисне для всіх членів сім’ї. Ваші добрі спогади про шкільні роки, смішні історії про шкільне життя, розповіді про друзів з дитинства наповнять душу дитини радісними очікуваннями.

 

Привчайте майбутнього першокласника організовувати своє робоче місце

 

Успіхи дитини в школі також залежать від того наскільки вона вміє організовувати своє робоче місце. Зробіть цю процедуру більш цікавою. Підготуйте робочий куточок: її особистий стіл, особисті ручки та олівці. Все це, як у дорослих, але власність дитини! Як у дорослих. ))

 

Не намагайтесь бути вчителем для дитини

 

Підтримуйте дружні відносини. Деякі діти відчувають труднощі в спілкуванні з іншими дітьми, можуть розгубитись в присутності незнайомих дорослих. Ви можете допомогти. Організуйте гру для дітей на майданчику біля будинку та прийміть участь в ній. Дітям (до 7-8 років) дуже подобається грати з дорослими. Запропонуйте дитині самій запросити до себе на день народження друзів. Дайте відчути підтримку, що на вас можна розраховувати в будь-якій ситуації, займаючись тільки навчальними заняттями цього досягти неможливо.

 

Не лякайте дитину труднощами

 

Більшість дітей цього віку непосидючі. Комусь не вдається добре читати та рахувати. Багатьом важко прокидатись вранці та швидко збиратись. 

Тож часто батьки попереджають дитину про неприємності. «Погані оцінки ставитимуть...», «В класі засміють...» - уникайте таких висловлювань.

 

Допомагайте дитині здобувати впевненість в собі

 

Добре коли дитина почуває себе в будь-якій атмосфері природно, як вдома. Навчіть її уважніше ставитись до своїх потреб своєчасно та зрозуміло повідомляти про них дорослим. На прогулянці ви зайшли в магазин, запропонуйте дитині самій поспілкуватись з продавцем. Нехай спробує зайняти чергу, якщо потрібно.

 

Манери дитини — дзеркало сімейних відносин

 

Добре, якщо ваш малюк вільно використовує ввічливі слова: «Дякую!», «Вибачте!», «Чи можна...». Намагайтесь не звертатись в родині один до одного командирським тоном: «Негайно зроби …!» Дитина копіюватиме вас тому, що любить вас и намагається бути схожою.

 

Привчайте дитину до повсякденного життя

 

Чим більше справ дитина робить сама тим дорослішою себе почуває. Навчіть дитину самостійно застібати ґудзики та змійки, роздягатись та вішати речі. Заправить одяг подивитись на себе в дзеркалі, зі сторони. Для зав’язування шнурків на черевиках потрібна особлива  допомога та увага з вашого боку.

 

Вчіть дитину самостійно приймати рішення

 

Вміння самостійно робити вибір розвиває в людині відчуття самоповаги. Порадьтесь з дитиною, щодо меню на вечерю. Нехай сама підбере одяг, який відповідає погоді. Привчайте дитину рахуватися з інтересами сім'ї і враховувати їх у повсякденному житті.

 

Кожна хвилина, яку ви проводите разом з дитино може бути корисною для її розвитку

 

Основні процеси на яких будується навчання – пам’ять, увага та мислення. Ви можете допомогти дитині їх розвивати.

 

Якщо син чи донька допомагає вам накрити на стіл, попросіть поставити чотири глибокі тарілки, біля кожної тарілки праворуч покласти ложку. Запитайте: скільки ложок тобі знадобиться?

 

Супермаркети — підходяще місце для розвитку уваги і активного слухання дитини. Попросіть дитину покласти у кошик: дві пачки печива, пачку масла, батон білого і буханку чорного хліба. Своє прохання викладіть відразу і більше не повторюйте. Якщо дитина припустилась помилки, нехай сама спробує її знайти, це перша форма самоконтролю.

 

Запропонуйте переказати вам фільм, казку, що цікавого відбулось за день, дитина запам’ятала – так ви розвиваєте увагу та мислення.

 

Ліплячи з пластиліну фігурки, граючи конструктором дитина розвиває дрібну моторику руки, що допоможе навчитись писати.

 

Вчіть дитину відчувати та дивуватись, хваліть за допитливість

 

 

Звертайте увагу дитини на форму листочків на деревах, колір квітів. Зводіть до музею. Спостерігайте за погодою та хмаринками. Вчіть дитину відчувати. Відкрито переживайте з нею всі події повсякденного життя и допитливість обов’язково переросте в радість навчання.